عکاسی

21
آبان

اهمیت تصاویر پرتره

Rate this item
(3 votes)

اهمیت تصاویر پرتره

هنگامی که شما در یک صبح  از روزهای هفته، قبل از رفتن به محل کار، حموم میرید، دوش می گیرید، موهاتونو شونه می‏ کنید، دندان‏هاتونو مسواک می‏ زنید، زیباترین لباس‏ های خودتون و می‏ پوشید، آرایش و ... رو انجام می‏ دید، تمام این مراحل با گرفتن این ایده در ذهن شما ایجاد شده است، که بتونید ظاهری حرفه‏ ای برای خودتان در محل کار داشته باشید. این سرمایه گذاری و تلاش مستمر در برجسته نشان دادن چهره‏ ای حرفه‏ ای از خودتان، به این دلیل است که شاید بتوانید پرتره و چهره‏ ای زیبا و با کیفیت را به نمایندگی از برند، شرکت یا سازمان خودتان در اذهان عمومی ایجاد کنید.


برداشت اول

هنگام ارائه خود یا  کسب و کارتان در بازار از طریق وب سایت‏ ها، رسانه‏ های اجتماعی، و یا نشریات چاپی، اغلب اولین چیزی که یک مشتری بصورت بالقوه خواهید دید تصویر پرتره شما می‏ باشد. این تصویر اولین فرصت در برقراری ارتباط با چشم و ذهن دیگران است، و کمک خواهد کرد که در اولین برداشت، وجهه خوبی از شما و کسب و کارتان منتقل گردد.

ظهور پدیده‏ای به نام "عکاسی سلفی"

محبوبیت "عکاسی سلفی" در دوران اخیر آسمان را به لرزه در می‏ آورد. البته در همین زمان، تعداد زیادی نظر منفی پیرامون آن وجود دارد. اگرچه یک سلفی خوب (یا حتی بهتر،) می تواند برای گفتن یک روایت در مورد کسب و کار شما بصورت موثری استفاده شود، اما از این نوع عکس‏ برداری باید به صورت بهینه و اندک استفاده شود. استفاده زیاد از سلفی می‏ تواند این ذهنیت را ایجاد نماید که شما توجه بیشتری نسبت به مشتری از خودتان دارید. یک بعد مثبت عکاسی سلفی، استفاده از آن برای مشروعیت بخشیدن به کسب و کار مشروع خودتان است، هر چند این مورد از استفاده، نمی‏ تواند به عنوان یک پرتره محسوب گردد. چند نکته لازم دانستیم به شما هنگامیکه خواستید تصاویر پرتره از خود یا کسب و کارتان بگیرید پیشنهاد دهیم

•       از تصاویر سلفی استفاده نکنید

•       لباس باید حرفه‏ ای باشد، حالا چه رسمی باشد یا یک لباس راحت‏ تر

•       یک پس زمینه مناسب انتخاب کنید (از رنگ‏ هایی که در کسب و کار شما اثر گذار است آگاهی داشته باشید)

•       در نظر داشته باشید که شما در یک تصویر نیم‏ تنه ساده بهتر هستید یا یک پرتره حرفه‏ ای، البته تجربه هردو شرایط مفید است.

•       اگر عکس برداری از چندین نفر در یک سازمان یا یک تیم ورزشی....انجام می‏ گیرد، مواظب باشید که انسجام در سبک و پس‏ زمینه مراقبت گردد.

•       یک عکاس حرفه‏ ای استخدام کنید (این ایده‏ آل ماست، شما هر کار بهتری رو صلاح دونستید انجام بدید)

نتیجه‏ گیری

لطفا نظراتتون رو برای مار ارسال کنید، سوال بپرسید و یا با با ما تماس بگیرید، اگر بتونیم کمکی برای کسب و کارتون داشته باشیم بسیار خوشحال میشیم.

نظر خود را اضافه کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • No comments found
بیمه کارافرین
بیمه کارافرین