عکاسی

21
آبان

روتوش عکس - از گرفتن عکس تا چاپ و تحویل به مشتری

Rate this item
(1 Vote)

رتوش عکس - از گرفتن عکس تا  چاپ و تحویل به مشتری

رتوش عکس مرحله ای از فرایند عکاسی است که در مورد تمیز کردن، تنظیم، یکنواخت سازی صورت و بالا بردن کیفیت یک تصویر صحبت می‏ کند. در دنیای دیجیتال، این تنظیمات و  بالابردن کیفیت تصویر با استفاده از تعدادی از برنامه‏ های نرم‏ افزاری انجام می شود. بسته به نیاز عکس، و نتیجه نهایی که مد نظر مشتری است، این تغییرات می‏ تواند یک یا چند مرحله صورت پذیرد. هدف از این فرایند این است که در انتها یک تصویر مناسب‏ تر و چشم نوازتری نسبت به تصویر اول در دید عموم به معرض نمایش گذاشته شود. سوالی که ایجاد می شود اینست که چرا رتوش عکس یک مرحله بسیار مهم در ایجاد تصاویر جذاب است؟

 

دلایل اصلی

●محدودیتی که در فن‏آوری‏ های فعلی موجود است. روتوش به ما اجازه می‏ دهد این نقص‏ ها را برطرف یا حذف نماییم. یک عکاس خوب محدودیت‏ های فن‏آوری را به خوبی درک می‏ کند، و می‏ داند تا چه حد می‏ تواند از  آن‏ ها استفاده نماید.

●دوربین قادر نیست بداند هدف از گرفتن یک تصویر چیست و نمی تواند تاثیری بر هدف نهایی ما برای داشتن یک تصویر داشته باشد.

●زمایی که از هر صحنه تصویری برداشته می‏ شود، چشم و مغز انسان ناخودآگاه بر عناصر کلیدی سوژه تمرکز پیدا می‏ کنند. دوربین های دیجیتال بدون هیچ دخل و تصرفی تنها چیزی را  که در مقابل آن ها هست و بدون هیچ تفسیری ضبط می‏ کنند. اما روتوش اجازه می‏ دهد تا با اضافه یا حذف کردن اشیاء، رنگ... تمرکز تصویر را به مناطق کلیدی که دوست داریم سوق دهیم.

●دوربین تنها یک ابزار است. خلاقیت در ضبط کردن تصویر و بررسی‏ های بعدی از تصویر باید توسط عکاس انجام پذیرد.

دوربین نمی‏ تواند یک تصویر فراتر از موقعیتی را که ضبط می‏کند، خلق نماید. 
همانطوری که می‏ بینید، روتوش عکس، یک نوع تصمیم‏ سازی است. تصمیم‏ گیری در مورد اینکه چه چیزی از صحنه اصلی یا موضوع مورد علاقه مان رو دوست داریم، و یا چطوری می‏ توانیم تصویری بهتر از چیزی که در ذهن مان هست را به تصویر بکشیم. تصویری که هرچه بهتر بتواند زیبایی و مفهوم را به بیننده انتقال
دهد. 
ترکیب تمام این المان‏‏ ها موجب می‏ گردد که چگونه یک عکاس نه تنها تصویر "
خوب"، بلکه تصاویر "بسیار بهتر" را ایجاد نماید.

مثال
در زیر چندین مثال از سبک‏ های متفاوت نشان داده شده است.

تصویر خروجی چیست؟

تصویر خروجی، با کارهای(روتوش...) پس از گرفتن عکس متمایز است و آن مرحله نهایی برای تحویل عکس به مشتری می‏ باشد. تصویر یا عکس خروجی می‏تواند هم به صورت فایل دیجیتالی و یا به صورت یک محصول فیزیکی باشد.

گزینه هایی که برای تصویر خروجی می تواند وجود داشته باشد؟

برای عکس ‏هایی که در قالب فایل‏ های دیجیتال پشتیبانی می‏ شوند، بهترین گزینه، اندازه ‏ای هست که تمایل دارید آن‏ ها را مورد بهره ‏برداری قرار دهید. عکس های شما زمانی بهتر دیده خواهند شد، که آن‏ ها را بمنظور کار‏ خاصی که برای آن ها در نظر گرفته‏ اید، آماده کرده باشید. مرحله نهایی تصویر خروجی شامل چندین مرحله می‏ شود. این مراحل بعنوان مثال برای یک تحریریه یا یک صفحه وب(وبسایت) و...متفاوت خواهد بود. البته ممکن است حالت‏ هایی وجود داشته باشد که "عکاس" با "طراح" یا "مشتری حرفه ‏ای" نیاز به گفتگوی بیشتری داشته باشد. در کل فایل‏ های تصاویر می‏ توانند در پروسه‏ ای قرار بگیرند که باعث شوند صرفه‏ جویی زیادی در هزینه و زمان برای شما به ارمغان آورند. دو حالت برای تصویر خروجی می ‏توان متصور بود.

تحویل دیجیتال

 خروجی در انواع فرمت‏ های دیجیتال

تصاویر اندازه‏ گذاری شده، بریده‏ شده، و آماده برای تحویل به مشتری.

استفاده در وبسایت

تحویل فیزیکی

چاپ با کیفیت معمولی

چاپ با کیفیت هنری

چاپ به روی مواد غیر کاغذ (لیوان، بشقاب...).

نظر خود را اضافه کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • No comments found
بیمه کارافرین
بیمه کارافرین